Vranec Disan (5 + 1 гратис)

1,290 ден

Пакет од 5 шишиња Vranec Disan + 1 гратис.

Берба 2019. Добитник на ГРАНД ПРИ 2018 и 2019. Се одликува со изразена рубин црвена боја, со дискретна арома на вишна, џем од сливи и цреша. Робустно, моќно и полно вино со меки и пријатни танини.

Се служи на температура од 16 до 18 степени. Помага во намалување на маснотиите во крвта, холестерол и триглицериди. Се препорачува со: пити, свинско месо и македонска тава. 13,3% алкохол. Серија од 1300 шишиња.

Share
Категорија: